Olej jojoba i lanolina jako naturalna tarcza ochronna na zimę.

Olej jojoba i lanolina jako naturalna tarcza ochronna na zimę.

13-12-2020 569 odwiedzin

Zima to trudny czas dla naszej skóry. Chłód, opady i mróz to nie wszystkie problemy, z jakimi musi się zmagać. To również okres grzewczy w naszych domach, co oznacza sinusoidę dla cery: z jednej strony zimno i wilgoć, z drugiej zaś bardzo suche powietrze. To wszystko sprawia, że skóra może być przesuszona i zaczerwieniona. Zapraszamy do sprawdzenia naszego wpisu, gdzie głównym tematem będzie olej jojoba i lanolina. 

Dowiedz się jak pielęgnować cerę w naturalny sposób, tak aby była odpowiednio nawilżona i promienna, pomimo niesprzyjającej, zimowej aury.

Coraz częściej zgłębiamy wiedzę na temat naturalnych składników i surowców, które bywają zbawienne dla skóry, jak i całego organizmu. Warto dokonywać świadomych wyborów i wiedzieć co się kupuje. Obecnie półki sklepowe uginają się od przeróżnych specyfików i czasem ciężko odnaleźć się w tym gąszczu nowości. Nie ma jednego kosmetyku idealnego dla wszystkich, dlatego też warto obserwować swoją skórę i jej reakcje na poszczególne substancje aktywne. Idealnie, jeśli uda się odnaleźć te, które nie szkodzą, a służą cerze i przyczyniają się do jej pięknego wyglądu. Jeśli zastanawiasz się nad zimową pielęgnacją, warte uwagi są dwa dosć niezwykłe składniki: olej jojoba i lanolina. Są to uniwersalne substancje naturalnego pochodzenia, które odgrywają ważną rolę w zimowej pielęgnacji i działają niczym tarcza ochronna dla skóry. Dodatkowo wyróżnia je to, iż mogą być stosowane zarówno jako jeden ze składników używanych przez nas kosmetyków, jak i samodzielnie.

Lanolina i olej jojoba – dwa magiczne składniki, niezwykle przydatne zimą.

Olej jojoba jest często spotykanym surowcem w przeróżnych kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji skóry. Nic dziwnego, ponieważ jest on istną bombą dobroczynnych substancji i składników. Można śmiało powiedzieć, że to najbardziej uniwersalny olej stosowany w kosmetyce. Można go wykorzystać do pielęgnacji całego ciała, od twarzy, po włosy, paznokcie, czy nawet stopy. Ma właściwości nawilżające, przeciwzapalne, natłuszczające, odżywiające oraz antyoksydacyjne (opóźnia procesy starzenia). Doskonale chroni też skórę przed utratą wilgoci, jednocześnie nie zapychając porów, co sprawia, że nadaje się do każdego rodzaju cery (strukturą przypomina naturalne sebum!) i dobrze się wchłania.

Co dokładnie zawiera:
– witaminy: A, F, D, E,
– skwalen,
– fitosterole,
– kwasy tłuszczowe.

A jak wygląda sytuacja z lanoliną?

Lanolina to naturalny tłuszcz owczy. Doskonale nawilża, wygładza, natłuszcza, zmiękcza i normalizuje gospodarkę wodną w organizmie. Składem przypomina warstwę lipidową ludzkiej skóry, dlatego jest przez nią tak dobrze tolerowana. Polecana jest nie tylko dorosłym, ale także dzieciom. Jest często stosowana w kremach i balsamach dla najmłodszych.

Czysta lanolina może być też przydatna osobom zmagającym się z różnymi reakcjami alergicznymi. To bezpieczny i bardzo skuteczny składnik, którego można szukać w kremach do pielęgnacji skóry zimą, jak również używać jej solo.
Lanolinę możemy spotkać w kosmetykach do włosów, pomadkach, kremach, balsamach, a nawet…maściach na poranione brodawki dla kobiet karmiących. Jest też bardzo częstym składnikiem w dermokosmetykach, które jak wiadomo, zapobiegają utracie wody z naskórka i natłuszczają problematyczną, często wysuszoną skórę. Dzięki swoim właściwościom jest wysoce kompatybilna z innymi składnikami kosmetyków.

To tyle w naszym wpisie. Dbajmy o skórę, jak i cały swój organizm, zawsze pamiętając o odpowiednim nawadnianiu się.

Zapraszamy do sprawdzenia naszych innych publikacji, jak i kategorii pielęgnacyjnych takich jak: oleje naturalne, czy masła do ciała.

VAO!