Piękne i zdrowe ciało zimą

30-09-2021 128 odwiedzin

Zima dla natury to czas wyciszenia i regeneracji. Zwierzęta zapadają w zimowy sen, ptaki odlatują do ciepłych krajów i cały ekosystem zwalnia. Gdy przyroda odpoczywa pod śnieżną pierzynką – my, przyodziani w ciepłe skarpety i wełniane czapki odliczamy dni do wiosny. Zaangażowani w przygotowania świąteczne, odśnieżanie podjazdów i skrobanie samochodów niejednokrotnie zapominamy o naszych ciałach skrytych pod puchowymi kurtkami. Nie ukrywajmy – zima to czas,  w którym odsłaniamy zdecydowanie mniej i rzadziej decydujemy się na gruntowną pielęgnację. 

Czym to skutkuje? Pierwsze wiosenne promienie słońca bezpardonowo demaskują zimowe miesiące zaniedbań i w pełnej krasie pokazują bladą, przesuszoną, zmęczoną skórę. Stopy wołające o pedicure można jeszcze ukryć w wiosennych trzewikach, ale co z twarzą ? Cienie pod oczami, zanieczyszczenia, poszarzała skóra. Chyba każdego, chociaż raz, wiosna zaskoczyła przedwczesnym przyjściem – tym samym mobilizując do wykonania serii zabiegów ratujących wizerunek.

A gdyby tak długie, zimowe wieczory poświęcić na właściwą pielęgnację? Pozwolić sobie na dobrą rutynę, która zaowocuje nie tylko wspaniałym samopoczuciem, ale również pięknym i promiennym wyglądem na wiosnę. Gruntowna pielęgnacja niesie ze sobą wiele korzyści. Jakich? Przeczytaj poniżej.

Zabieg oczyszczający z elementami aromaterapii w zaciszu Twojej łazienki? Oczywiście!

Kąpiel w naturalnej soli BŁAWATEK Z BERGAMOTĄ, w której składzie znajdziesz naturalne olejki eteryczne, to uczta nie tylko dla zmysłów. Taka kąpiel ukoi Twoje ciało oraz…umysł. Jakim sposobem? Olejki eteryczne mają działanie przeciwzapalne a także relaksujące i poprawiające nastrój. Pozwól sobie na taki seans aromaterapii przynajmniej  2 razy w tygodniu i pozwól naturze zadbać o Ciebie holistycznie.

Niezliczone korzyści ze stosowania peelingów

Regularne peelingi sprawią, że Twoje ciało będzie jedwabiście miękkie. Co więcej, wraz z martwym naskórkiem, peeling usunie resztki letniej opalenizny – wyrównując koloryt. Peeling ŚLIWKA, dzięki zawartości pokruszonych pestek bardzo skutecznie ściera naskórek pozostawiając skórę naturalnie gładką.

Stosując regularnie peelingi, nie tylko pozbędziesz się cellulitu ale również ujędrnisz skórę całego ciała poprawiając mikrokrążenie.

Wykonywanie peelingu działa jak drenaż limfatyczny (warto pamiętać, aby peeling wykonywać zaczynając od nóg i kierując się w kierunku głowy). Wykonując regularnie  zapobiegniesz zatrzymywaniu wody pod skórą. Pamiętaj, że peeling to sojusznik każdej kuracji odchudzającej!

Stosując peelingi,  jesteś w pozytywnym kontakcie ze swoim ciałem. Obserwujesz je i dotykasz, dzięki czemu  odpowiednio wcześnie zareagujesz – jeżeli dostrzeżesz na nim jakieś niepokojące Cię zmiany.

Twarz, do której z przyjemnością uśmiechniesz się w lustrze ????

Odpowiednio pielęgnując skórę Twarzy oczyścisz ją, zniwelujesz niedoskonałości i sprawisz, że nabierze ona naturalnego blasku. Warto przekonać się do masażu twarzy, który (zarówno manualny jak i ten wykonywany przy pomocy kamienia) rozluźnia mięśnie Twarzy łagodząc rysy i powoduje, że twarz wygląda świeżo i młodzieńczo. Regularnie wykonując masaż twarzy Olejkiem BOMBA WITAMINOWA poprawisz owal Twarzy, wygładzisz zmarszczki mimiczne np. lwią bruzdę, zapobiegniesz też opadaniu kącików ust.

CIEKAWOSTKA ???? Mięśnie twarzy są przyczepione do skóry lub do błony śluzowej i powodują ruchy skóry na skutek kurczenia się i rozszerzania – dlatego masaż Twarzy jest takim ważnym elementem pielęgnacji.