Kremy do twarzy

Kremy do twarzy

Każda cera, niezależnie od jej rodzaju, wymaga naszej uwagi i troski. Na twarzy maluje się tryb życia jaki prowadzimy, stres, zmęczenie oraz upływ czasu. Nie bez znaczenia są też czynniki zewnętrzne, na które jesteśmy narażeni. Zanieczyszczenie powietrza oraz smog również odciskają swoje piętno oraz mają wpływ na kondycję naszej cery. Nie wszystkiego jesteśmy w stanie uniknąć, ale możemy skutecznie przeciwdziałać lub łagodzić konsekwencje wpływu niekorzystnych czynników stosując odpowiednio dobrane kremy do twarzy...

Nawilżające kremy do twarzy, na co zwrócić uwagę?

Potrzeby naszej skóry są zróżnicowane, ale mają jeden wspólny mianownik, jest nim nawilżenie. Każda cera potrzebuje wspomnianego nawilżenia by zachować dobrą kondycję. Znając tę ponadczasową prawdę powinniśmy świadomie wybierać kosmetyk i zwracać baczną uwagę na jego skład. Im więcej w naszym kremie składników odpowiedzialnych za odpowiednie nawilżenie tym większa efektywność w dostarczeniu skórze drogocennej wody. Odnajdziemy ją w kosmetykach w różnych skutecznych i pożądanych formach. Czysta woda w składzie to bardzo istotna pozycja, ale warto zwrócić uwagę w jakim towarzystwie występuje. Bardzo pożądaną formą wody w kremie są również hydrolaty. Są to składniki, które poza czystą wodą posiadają ogrom drogocennych właściwości pochodzących z roślin, z których powstały. Kolejnym cennym elementem są substancje, które nie tylko nawilżą, ale również skutecznie wspomogą przenikanie wody w głąb skóry i pozwolą zatrzymać ją w głębokich partiach by wzmocnić i wydłużyć efekt nawilżenia. Nieocenione działanie w tym zakresie wykazuje D-panthenol, który posiada również działanie łagodzące więc idealnie sprawdzi się, jeżeli skóra potrzebuje również ukojenia. Kolejnym dobrodziejstwem jest potrójny kwas hialuronowy, który naturalnie występuje w skórze, a zaaplikowany z zewnątrz skutecznie wspomaga nasze własne zasoby. Nie bez znaczenia są również starannie dobrane i wyselekcjonowane oleje naturalne, które oprócz dostarczenia wielu witamin zadbają również o utrzymanie efektu nawilżającego na dłużej.

Kremy do twarzy sposobem na walkę z wolnymi rodnikami?

Oprócz nawilżenia, o które bezwzględnie musimy zadbać warto pomyśleć również o przeciwdziałaniu skutkom czynników zewnętrznych, mających wpływ na naszą cerę oraz o oznakach upływającego czasu. Z pomocą przyjdą nam substancje aktywne znajdujące się kremie obok składników dbających o utrzymanie prawidłowego poziomu nawilżenia. Szczególnie cenny jest w tym wypadku koenzym Q10, który jest bardzo silnym antyoksydantem i skutecznie walczy z wolnymi rodnikami. Zawarta w kosmetyku witamina E to również gwarant ochrony przeciwstarzeniowej.
Naturalna pielęgnacja jest bardzo skutecznym sposobem na utrzymanie cery w dobrej kondycji.

Znajdź produkt dla siebie

Czy możemy pomóc? Aby ułatwić dobór kosmetyku spełniającego Twoje oczekiwania oddajemy Ci do dyspozycji naszego doradcę, który w kilku prostych krokach pomoże dobrać odpowiedni produkt.