Sole do kąpieli

Sole do kąpieli

Sole do kąpieli to bardzo znany i ceniony dodatek pielęgnacyjny. Są bez wątpienia numerem jeden wśród sposobów na uprzyjemnienie kąpieli. Różnorodność dostępnych zapachów sprawia, że każdy znajdzie produkt, który spełni jego oczekiwania. Zapachy są bez wątpienia bardzo ważne przy wyborze produktu, gdyż posiadają głębokie działanie relaksujące i odprężające. Czy coś jeszcze jest istotne przy podejmowaniu decyzji?..

Sole do kąpieli – co o nich wiemy?

Pierwsze skojarzenie jakie przychodzi na myśl, to działanie aromaterapeutyczne. Aromaterapia, to ważny, ale często niedoceniany, element pielęgnacji. Poza owocowymi, relaksującymi zapachami, warto zwrócić uwagą na zapachy ziołowe, które bardzo skutecznie wspomagają łagodzenie różnych dolegliwości. Aromatyczne sole z powodzeniem mogą być stosowane podczas niedyspozycji zdrowotnych, z uwagi na działanie inhalacyjne. Kolejny ważny argument przemawiający za stosowaniem soli jako dodatku do kąpieli, to działanie zmiękczające i oczyszczające. Kąpiel wzbogacona solą skutecznie zmiękczy skórę oraz wspomoże usuwanie nagromadzonych w niej toksyn. Nie mniej ważnym działaniem jakie wykazują sole do kąpieli jest regeneracja napiętych mięśni. Dzięki niej mięśnie rozluźniają się przynosząc odczuwalną poprawę samopoczucia i odprężenie. Jest to również niezwykle skuteczny sposób na usunięcie z organizmu nadmiaru wody, który często objawia się uciążliwymi obrzękami. Słona kąpiel to również sposób na poprawę krążenia, a co za tym idzie, lepsze dotlenienie komórek skutkujące utrzymaniem skóry w dobrej kondycji. Sole do kąpieli posiadają bardzo szerokie spektrum działania co czyni je ważnym i niezwykle prostym w zastosowaniu sposobem na pielęgnację.

Sole do kąpieli – czy skład jest ważny?

Wybierając jakikolwiek produkt pielęgnacyjny warto zwrócić szczególną uwagą na jego skład. Zasada ta ma również zastosowanie przy wyborze soli, którą chcemy stosować. Bogactwo dostępnych propozycji sprawia, że wybór nie zawsze jest prosty i oczywisty. Najczęściej spotykane produkty bazują na solach morskich, ale w myśl powiedzenia „cudze chwalicie, swego nie znacie” warto zwrócić uwagę na kosmetyki oparte na naszych rodzimych, bogatych w minerały złożach, które w niczym nie ustępują tym najbardziej popularnym. Niezwykle cennymi właściwościami wykazuje się sól kłodawska, wydobywana od lat w tradycyjny sposób. Jest to bogactwo minerałów takich jak: karnalit, kizeryt, halit i anhydryt. Stosowana jako dodatek kąpielowy zapewnia nie tylko relaks, ale skutkuje również wieloma, wcześniej wspomnianymi, właściwościami korzystnie wpływającymi na skórę.

Sól to idealny wybór na wzbogacenie kompleksowej pielęgnacji ciała.

Znajdź produkt dla siebie

Czy możemy pomóc? Aby ułatwić dobór kosmetyku spełniającego Twoje oczekiwania oddajemy Ci do dyspozycji naszego doradcę, który w kilku prostych krokach pomoże dobrać odpowiedni produkt.