Peelingi do twarzy

Peelingi do twarzy

Korzyści płynące ze stosowania peelingów są powszechnie znane. Najczęściej jednak sięgamy po nie przy pielęgnacji ciała. Peelingi do twarzy rzadziej trafiają na naszą półkę z kosmetykami przez co są niedoceniane. Działanie tego często pomijanego kosmetyku jest zbawienne dla naszej cery, dlatego też warto sięgać po niego częściej...

Peelingi do twarzy – dlaczego warto je stosować?

Oczyszczanie skóry twarzy jest podstawą jej pielęgnacji. Używamy wielu kosmetyków, które skutecznie usuwają makijaż i zanieczyszczenia. Warto jednak zadbać o cerę bardziej kompleksowo i włączyć do tej pielęgnacji peelingi dedykowane do twarzy. Drobinki zawarte w kosmetyku skutecznie usną martwy naskórek, co widocznie wpłynie na regenerację i wygładzi skórę. Ogromną korzyścią jest również znaczące poprawienie krążenia, co bez wątpienia przełoży się na poprawę kondycji cery. Zabieg pozwala usunąć zanieczyszczenia, ale również odblokować pory, dzięki czemu składniki odżywcze zawarte w kremach i innych produktach pielęgnacyjnych będą się lepiej wchłaniać. Peelingi do twarzy polecane są do każdego rodzaju cery, bo każda potrzebuje dogłębnego oczyszczenia. Nie bez znaczenia jest również skład kosmetyku, którego używamy. Ścierniwa użyte w kosmetyku występują w towarzystwie znamienitych składników aktywnych, które już podczas zabiegu korzystnie wpływają na skórę. Olejek z drzewa herbacianego i jego powszechnie znane działanie antybakteryjne idealnie sprawdzi się przy cerze ze skłonnościami do niedoskonałości. Naturalne oleje roślinne niosące ogromny ładunek witamin i minerałów również nie pozostaną obojętne naszej cerze i znacząco wpłyną na jej wygląd i kondycję.

Peelingi do twarzy w akcji – czy to trudne?

Peelingi do twarzy to produkty do zadań specjalnych, należy ich jednak używać z rozwagą i umiarem. Wykonanie zabiegu dwa razy w tygodniu skutecznie oczyści i wspomoże regulację wydzielania sebum. Peeling wykonujemy na oczyszczonej z makijażu skórze nakładając niewielką ilość produktu i masując okrężnymi ruchami. Siła nacisku naszych dłoni przekłada się na intensywność zabiegu. Jeżeli peeling posiada również właściwości maski, warto nałożyć go na wcześniej przygotowaną i pozbawioną zanieczyszczeń twarz i pozostawić na kilka minut, a następnie wykonać wcześniej wspomniany masaż. W kolejnym etapie należy bardzo dokładnie zmyć kosmetyk czystą wodą. W kilku prostych krokach skóra jest kompleksowo przygotowana do dalszej pielęgnacji, widocznie gładsza, rozświetlona i promienna.

Stosowanie domowych zabiegów oczyszczających to klucz do utrzymania cery w dobrej kondycji.

Znajdź produkt dla siebie

Czy możemy pomóc? Aby ułatwić dobór kosmetyku spełniającego Twoje oczekiwania oddajemy Ci do dyspozycji naszego doradcę, który w kilku prostych krokach pomoże dobrać odpowiedni produkt.