Kremy pod oczy

Kremy pod oczy

Skóra wokół oczu to wyjątkowo wymagające i delikatne partie, które potrzebują szczególnej troski i pielęgnacji. Są jak papierek lakmusowy pokazujący przemęczenie i brak snu. Narażone są na przesuszenie w wyniku działania niekorzystnych czynników zewnętrznych oraz opuchliznę powstającą z powodu niedoborów witamin, nadmiernej ekspozycji na słońce lub braku wypoczynku...

Kremy pod oczy, jak stosować?

Utarło się, że ze szczególnym namaszczeniem należy dbać o skórę pod oczami co jest oczywiście prawdą, ale nie tylko te partie wymagają naszej uwagi. Nie mniej ważna jest pielęgnacja skóry nad oczami, czyli powieki i łuku brwiowego. Często o tym zapominamy, a przecież skóra w tych rejonach również wiotczeje i traci sprężystość. Należy więc pamiętać, że kremy pod oczy dedykowane są także do pielęgnacji tych rejonów twarzy. Oczy to strefa szczególnie narażona na podrażnienia, powinniśmy więc uważać, by kosmetyki nie dostały się do oka, unikając kontaktu z linią wodną. W delikatną skórę pod oczami jak i powiekę oraz łuk brwiowy należy delikatnie wklepać niewielką ilość kremu. Większej ilości kosmetyku możemy użyć jako maski podczas domowego SPA, albo gdy potrzebna jest doraźna pomoc zmęczonej skórze.

Czym się kierować wybierając kremy pod oczy?

Podobnie jak w pielęgnacji twarzy, szczególną uwagą należy zwrócić na właściwości nawilżające. Cieniutka i delikatna skóra pod oczami jest wyjątkowo podatna na przesuszenie. Ważne jest zatem, by w składzie znalazła się woda, ale nie tylko. Cennym składnikiem są również hydrolaty, zwłaszcza te dedykowane do pielęgnacji tych wrażliwych okolic. Dobrym przykładem jest hydrolat z bławatka, który działa kojąco i skutecznie łagodzi obrzęki. Ważnym jest, by kremy pod oczy zawierały również substancje, które skutecznie pomogą zatrzymać wodę w skórze. W tej dziedzinie prym wiedzie D- panthenol, który poza nawilżeniem posiada również działanie kojące i łagodzące. Poza odpowiednim nawilżeniem istotne jest również przeciwdziałanie procesom starzenia, na które wrażliwe partie są szczególnie narażone. Bezcenna w tym wypadku jest witamina E, która skutecznie walczy z wolnymi rodnikami, hamując procesy starzenia. Nie można nie wspomnieć o koenzymie Q10, ekstrakcie z kawy oraz maceratach, które wykazują niezwykle korzystne działanie na wymagające okolice wokół oczu.

Oczy to zwierciadło duszy i warto zadbać o ich wyjątkową oprawę, by na długo zatrzymać promienne spojrzenie i dobrą kondycję skóry wokół nich.

Znajdź produkt dla siebie

Czy możemy pomóc? Aby ułatwić dobór kosmetyku spełniającego Twoje oczekiwania oddajemy Ci do dyspozycji naszego doradcę, który w kilku prostych krokach pomoże dobrać odpowiedni produkt.