Hydrolaty

Hydrolat

Jest wodą powstałą w trakcie produkcji olejków eterycznych. Odpowiednie części roślin (kwiaty, owoce, liście lub łodygi) są poddawane destylacji parą wodną w wyniku czego powstaje olej oraz hydrolat. Ten drugi był bardzo długo postrzegany jako produkt uboczny całego procesu i utylizowany. Dopiero niedawno odkryto wspaniałe właściwości hydrolatów, które jak się okazało są przepełnione składnikami odżywczymi i mineralnymi, dzięki czemu dziś wiodą prym w przemyśle kosmetycznym nie tylko jako składniki kosmetyków, ale także jako niezależne produkty do pielęgnacji skóry twarzy i ciała. Ich zakres działania jest bardzo szeroki, od właściwości tonizujących, przez łagodzące, oczyszczające, aż po orzeźwiające i odświeżające, gdy są stosowane jako mgiełki do ciała...

Hydrolat – Jak go używać?

Czysty hydrolat z powodzeniem zastąpi tonik. Ze względu na swój obojętny lub lekko kwaśny odczyn szybko przywróci naturalne pH Twojej skórze po każdym zabiegu oczyszczającym. Stosuj go również jako bazę pod kremy i serum. W ciągu dnia używaj hydrolatu jako mgiełki na twarz lub ciało, co przyniesie uczucie orzeźwienia oraz dodatkowo nawilży. Hydrolat może zastąpić wodę w Twoim domowym kremie lub maseczce z glinką.

Który hydrolat wybrać?

Hydrolaty będą różnić się działaniem w zależności od tego z jakiej rośliny zostały pozyskane. Dlatego najważniejsze w doborze odpowiedniego produktu będzie ustalenie typu cery oraz jej potrzeb.

Przechowywanie hydrolatu?

W trosce o Twoje zdrowie hydrolaty, które oferujemy w naszym sklepie nie są ulepszane konserwantami. Ich data ważności może być krótsza, niż tych, które widujesz na drogeryjnych półkach. Trzymaj swój hydrolat w chłodnym miejscu z dala od światła słonecznego. Jeśli masz taką możliwość przechowuj go w lodówce.

Znajdź produkt dla siebie

Czy możemy pomóc? Aby ułatwić dobór kosmetyku spełniającego Twoje oczekiwania oddajemy Ci do dyspozycji naszego doradcę, który w kilku prostych krokach pomoże dobrać odpowiedni produkt.