Balsamy do ciała

Balsamy do ciała

Balsamy do ciała to produkty idealne by z należytą troską zaopiekować się naszą skórą. Dostarczają cennych składników odżywczych, nawilżają i pielęgnują pozostawiając uczucie miękkości i gładkości. Nie bez znaczenia są również zapachy kosmetyków, które wybieramy. Dzięki nim poza pielęgnacją osiągniemy również efekt relaksujący. Oferta aromatów jest bardzo szeroka, od zupełnie bezzapachowych, dedykowanych do skóry wrażliwej, po przemyślane kompozycje zapachowe, uzyskane z olejków, które poza zaspokojeniem zmysłów dostarczą również cennych składników...

Balsamy do ciała – kiedy stosować?Odpowiedź na to pytanie brzmi: zawsze. Bez względu na porę roku wystawiamy naszą skórę na ekstremalne warunki. Przesusza się smagana ciepłym wiatrem, promieniami słońca i kąpielami w słonych, morskich wodach lub chlorowanych basenach, albo podrażnia ukryta pod ciepłymi okryciami chroniącymi przez zimnem. W każdej sytuacji z pomocą przyjdzie balsam, który skutecznie nawilży i ukoi potrzebującą opieki skórę. Poprawa kondycji i efekt widoczne są już od pierwszego użycia, a systematyka w stosowaniu pozwala utrwalić ten efekt na długo.

Czym się kierować wybierając balsamy do ciała?

Przy doborze odpowiedniego kosmetyku niezmiernie ważny jest jego skład. Im bardziej naturalny, tym lepiej dla skóry, ponieważ nie obciążamy jej nadmiernie. Sięgając po balsamy do ciała najczęściej oczekujemy od nich nawilżenia i ukojenia, warto więc sprawdzić, czy zawierają one składniki aktywne odpowiedzialne za takie działanie. Gwarancję oczekiwanych efektów zapewni nam obecność w kosmetyku wody jak też kwasu hialuronowego oraz D-panthenolu. Komponenty te sprawią, że osiągniemy pożądany poziom nawilżenia oraz pomoc w łagodzeniu drobnych podrażnień. Warto również pamiętać, że balsam powinno stosować się na wilgotne ciało, zapewnia to dodatkową porcję cennej wody, dostarczoną spragnionej skórze. Oprócz składników nawilżających ważne są również naturalne oleje i masła, które obowiązkowo powinny występować w składzie. Prym wiodą tu masło kakaowe i shea oraz olej migdałowy, które doskonale ochronią przed utratą dostarczonej wody. Niezwykle ważne jest by tłuszcze wykazywały wysoką biozgodność ze skórą, co sprawi, że balsam będzie się dobrze wchłaniał nie pozostawiając tłustego filmu na ciele. Pożądanymi pozycjami w balsamie są również witaminy i tu warto wymienić witaminę E, która skutecznie ochroni skórę przed wolnymi rodnikami zachowując ją na dłużej jędrną, młodą i elastyczną.
Balsam z dobrym, naturalnym składem to pozycja obowiązkowa, niezbędna do troskliwej pielęgnacji.

Znajdź produkt dla siebie

Czy możemy pomóc? Aby ułatwić dobór kosmetyku spełniającego Twoje oczekiwania oddajemy Ci do dyspozycji naszego doradcę, który w kilku prostych krokach pomoże dobrać odpowiedni produkt.