Akcesoria

Akcesoria

Modne, praktyczne, a przede wszystkim ekologiczne akcesoria, to przedmioty, które powoli zastępują większość dotychczasowych plastikowych artykułów pierwszej potrzeby. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Bo istnieje taka możliwość, a przede wszystkim istnieje taka potrzeba...

Świat idzie do przodu, a jego zapotrzebowanie stale rośnie. Pomyśl, ile przez rok zużywasz szczoteczek do zębów? Ile patyczków oraz płatków higienicznych? Tu liczby idą już nawet w setki sztuk na każdą osobę, a plastiku oraz innych odpadów tylko przybywa. Jak sobie z tym radzić? Możesz wybrać produkty, gdzie plastik został zastąpiony bambusem, który jest w 100% biodegradowalny. Tu oczywiście rodzi się pytanie, czy wykorzystanie w produkcji bambusa jest ekologiczne? Na pewno zdecydowanie bardziej niż wykorzystanie plastiku, ale oczywiście opowiemy Ci, dlaczego nie musisz się martwić o bambusa i śmiało możesz wprowadzić go do swojego życia.

Bambus to niesamowita roślina posiadająca bardzo twardą łodygę, która nadaje się idealnie do przekształcania jej w różne formy. Ma niesamowite właściwości antyalergiczne oraz bardzo szybko rośnie, więc nie musimy się martwić, że nadmiernie ekspoalujemy jego zasoby. Co więcej, przy uprawie bambusa nie wykorzystuje się żadnych chemikaliów, więc jego uprawa nie wpływa niekorzystnie na środowisko. Właśnie z takich przyczyn, bambus może zastąpić plastik przy produkcji akcesoriów kosmetycznych takich jak na przykład patyczki higieniczne.

Ciekawostki!
  • Bambus w deszczowy dzień potrafi urosnąć aż o jeden metr!
  • Bambus zwany jest trawą drewniejącą.
  • Niektóre gatunki bambusa kwitną raz na 100 lat.
  • Niektóre odmiany bambusa mogą osiągnąć wysokość aż 40 m!
Oczywiście nie wszystko można stworzyć w wersji bambusowej więc to, czego nie ma, wybierz w wersji przeznaczonej do wielorazowego użytku.

Znajdź produkt dla siebie

Czy możemy pomóc? Aby ułatwić dobór kosmetyku spełniającego Twoje oczekiwania oddajemy Ci do dyspozycji naszego doradcę, który w kilku prostych krokach pomoże dobrać odpowiedni produkt.